Przerwa na czytanie

30 października Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pobiednej po raz pierwszy przyłączył się do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej PRZERWA NA CZYTANIE. Wydarzenie to zrealizowano w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom".

W akcji uczestniczyła cała społeczność: przedszkolaki, uczniowie, rodzice i pracownicy.

Na korytarzach i w salach lekcyjnych można było spotkać uczniów z różnych klas zaczytanych w wybranych książkach. Czytano pozycje przyniesione z domu, wypożyczone z biblioteki szkolnej lub udostępnione podczas przerwy. Uczniowie klas V i VI czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klasy I w strefie głośnego czytania przygotowanej w świetlicy szkolnej. Przedszkolakom czytali książki dorośli.
Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy i czytelników do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy Wszystkim za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej inspiracji czytelniczej.

Autor: Katarzyna Wera