SZKOLNE DORADZTWO ZAWODOWE

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Chciałabym się przedstawić jako doradca zawodowy w naszej szkole.

Doradca zawodowy w szkole to osoba, która pomaga uczniom w wyborze kierunku edukacji i zawodu, dostosowanego do ich zainteresowań, predyspozycji i możliwości.

Doradca zawodowy zajmuje się również organizacją i prowadzeniem zajęć z zakresu doradztwa zawodowego, informowaniem o ofertach edukacyjnych i rynku pracy, a także współpracą z rodzicami, nauczycielami i instytucjami zewnętrznymi.

Doradca zawodowy jest dostępny dla uczniów i rodziców w godzinach pracy szkoły, a także można się z nim skontaktować mailowo oraz przez e-dziennik. Jako doradca zawodowy służę radą i wsparciem w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących przyszłości zawodowej uczniów.

Oferuję:

• indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, w którym możemy rozmawiać o waszych zainteresowaniach, predyspozycjach, umiejętnościach i celach;

• warsztaty i zajęcia z zakresu orientacji zawodowej, w których możecie poznać różne zawody, branże i rynki pracy;

• pomoc w wyborze szkoły średniej lub kursu kwalifikacyjnego, w zależności od waszych potrzeb i możliwości;

• informowanie o aktualnych ofertach edukacyjnych i wolontariackich.

Zapraszam was również do odwiedzania zakładki na stronie internetowej szkoły, gdzie znajdziecie wiele ciekawych materiałów i linków związanych z doradztwem zawodowym.

Mam nadzieję, że skorzystacie z mojej pomocy i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania dla waszej przyszłości. Pamiętajcie, że wybór zawodu to ważna decyzja, ale nie musi być trudna ani stresująca. Zawsze możecie liczyć na moje wsparcie i doradztwo.

Pozdrawiam serdecznie!

Doradca zawodowy