Projekt z "Kulturą mi do twarzy"

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Międzynarodowym Projekcie "Z kulturą mi do twarzy".

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej
państwa na rok szkolny 2023/2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10)

Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej

Przedszkole

Tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

Współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka.

Kreowanie, wspólne z wymienionymi podmiotami, sytuacji prowadzących do poznania przez dziecko wartości i norm społecznych, których źródłem jest rodzina, grupa w przedszkolu, inne dorosłe osoby, w tym osoby starsze, oraz rozwijania zachowań wynikających z wartości możliwych do zrozumienia na tym etapie rozwoju.

Szkoła Podstawowa

Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);

Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;

Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Autorzy projektu:
Paulina Berkowska
nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu

Mariusz Berkowski
nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach oraz instruktor zajęć muzycznych
w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu

Organizator:
Przedszkole Niepubliczne „Piastuś” w Inowrocławiu

Szkolny Koordynator Projektu: Pani Anna Mocna.

Autor: A. M.