10 PAŹDZIERNIKA ŚWIATOWYM DNIEM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

10 października obchodzony jest  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego! To doskonała okazja, aby porozmawiać o tym, jak dbać o nasze zdrowie psychiczne i wspierać innych ludzi w tym zakresie.

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne i nie powinno być tematem tabu. Wiele osób zmaga się z depresją, lękiem, stresem lub innymi zaburzeniami psychicznymi i potrzebuje wsparcia i zrozumienia. Nie bądźmy obojętni na ich cierpienie. Pokażmy im, że nie są sami i że mogą liczyć na naszą pomoc. Pamiętajmy też o sobie i o tym, żeby dbać o nasze własne potrzeby emocjonalne. Nie wstydźmy się szukać pomocy profesjonalnej, jeśli czujemy się przytłoczeni lub przygnębieni. Niech ten dzień będzie dniem solidarności i nadziei dla wszystkich ludzi zmagających się z problemami zdrowia psychicznego. Niech będzie też dniem refleksji i działania dla wszystkich ludzi, którzy chcą poprawić swoje zdrowie psychiczne i dobrostan.

Pamiętajmy! zdrowie psychiczne to nasze wewnętrzne bogactwo!

Autor: A.M.