Informacje od p. Burmistrza Leśnej w sprawie postępów w usuwaniu awarii pieca

Zgodnie z niedzielną umową informuję, że prace przy usuwaniu awarii pieca postępują zgodnie z planem. Jutro przed południem powinna pojawić się ekipa do demontażu starego kotła i przygotowania pomieszczenia kotłowni do remontu. Wykonawca potwierdził też zamówienie dostawy nowego kotła.

Jednocześnie sprawdziliśmy wczoraj telefonicznie, a dziś otrzymaliśmy mailem ofertę dotyczącą instalacji tymczasowego, mobilnego kotła olejowego - takie rozwiązanie sugerował podczas zebrania Gracjan Hałas. Niestety nie jest to instalacja "z dnia na dzień". Przenośny kocioł olejowy firma mogłaby podstawić nie wcześniej niż 20 lutego, wymagałby on z naszej strony wykonania przyłączy i doprowadzenia ciepła do instalacji CO w szkole, czyli byłby gotowy pewno nie wcześniej niż 22-23 lutego. Sądzimy że wtedy będziemy już mieć zaawansowane prace instalacyjne nowego pieca. W związku z okresem ferii instalacja tymczasowego systemu nie ma większego sensu bo nie zyskamy na czasie, a poniesiemy dodatkowe koszty.