Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek, ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club. Tego dnia celebrujemy miłość do literatury nie tylko dzięki ulubionej lekturze, ale również – a może: zwłaszcza – wspominając twórców. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty literacko-językowe.

Uczniowie poznali historię obchodów Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek. Podczas prezentacji multimedialnej przypomniano również znanych autorów tworzących z myślą o najmłodszych, między innymi Hansa Christiana Andersena, Wandę Chotomską, Jana Brzechwę, Juliana Tuwima i - patrona naszej szkoły - Kornela Makuszyńskiego. Uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę nowości wydawniczych i pozycji polecanych dla młodych czytelników, po czym  przystąpili do rozwiązywania zadań online na temat pisarzy i pisarek oraz znanych książek dla dzieci i młodzieży.