Jeden dzień - wiele atrakcji, czyli Dzień Chłopaka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Pobiednej

Dziś tj. 29 września w naszej szkole obchodzony był Dzień Chłopaka. Dzień ten był pełen atrakcji i ciekawych przedsięwzięć.

Było ciekawie, sportowo i smacznie!

Rozpoczęło się od Dnia Głośnego Czytania.

Pani z biblioteki - Pani Kasia, przygotowała kilka pozycji z zasobów biblioteki, które zostały odczytane fragmentami przez Panią dyrektor Annę Mocną, Panią wicedyrektor Ewelinę Krawczyk, Panią pedagog Ewę Zajdel, nauczycieli, pracowników i przede wszystkim uczniów. Książki, które wybrała, to m.in. "Przygody Koziołka Matołka", które zostały napisane przez naszego Patrona szkoły Kornela Makuszyńskiego. Oprócz historyjek najsłynniejszego Koziołka z Pacanowa, były też takie pozycje jak "Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego", czy historie najsłynniejszych polskich olimpijczyków. Były również pozycje młodzieżowe i wiersze dla dzieci.

Po chwili wyciszenia kolejnym punktem dnia dzisiejszego był Dzień Sportu. Konkurencje, które przygotowali nauczyciele - Pani Ania i Pan Darek były nie lada wyzwaniem dla uczniów. Ale nasi uczniowie zawsze mają dużo ruchu na świeżym powietrzu, co wpływa na ich kondycję, więc okazało się, że nie było tak trudno. Po wykorzystaniu energii na zajęcia sportowe, przyszedł czas na jej uzupełnienie pysznymi smakołykami, przygotowanymi przez naszą niezwykłą Radę Rodziców. Ulubione przez dzieci zapiekanki, popcorn, babeczki i wata cukrowa uświetniły ten dzień całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom , Nauczycielom i Radzie Rodziców za zaangażowanie, pracę i wspólne przygotowanie tego pięknego dnia!

Pani Marcie, Pani Agnieszce i Panu Rysiowi dziękujemy za przygotowanie kuchni, w której szykowane były te wszystkie pyszności!

Autor: Anna Mocna